TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 9, 2015 | 11:49

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Dania zaostrzyła od wczoraj (!) przepisy imigracyjne; wg oficjalnych komunikatów zamieszczonych w 4 gazetach libańskich – zasiłki dla uchodźców zmniejszone zostają o połową; w razie uzyskania azylu nie będą mogli przez rok sprowadzać swoich rodzin do DK i będą musieli opanować biegle język Andersena/Kirkegaarda w mowie i w piśmie (…). W Libanie w obozach przejściowych przebywa 1,1 mln uciekinierów z b. Syrii.

TELAWIW OnLine: Premier D. Cameron poinformował, że dron RAFu zabił na terenie dawnej Syrii dwóch dżihadystów brytyjskch z hordy IS. Przypomnę: w 2013 parlament brytyjski odrzucił propozycję Camerona, by walnąć w reżim Asada za użycie gazów trujących pod Damaszkiem. Na arenie irackiej Anglicy dokonują, jak dotąd, wyłącznie lotów zwiadowczych.

TELAWIW OnLine: Rządowa armia iracka zaczęła używać otrzymanych od USA myśliwców F-16 do ataków na IS. Min. obrony Khaled al-Obeidi nie omieszkał zauważyć, że rezultaty nalotów są wyśmienite… – tymczasem jednak podczas wizyty w mieście Baiji (rafineria, 190 km na północ od Bagdadu) – o mało nie został ustrzelony przez snajpera.

TELAWIW OnLine: Austriacki prezydent Heinz Fischer odwiedza Teheran – zdążył z mety obgadać z oturbanionym preziem Ruhanim krótkoterminowe kontrakty na 300 mln eurasków. Obaj wzajemnie się komplementowali, więc kontrakciki długoterminowe też nie będą cienkie… Austriak jest pierwszym zachodnim politykiem tej rangi, który zawitał do Iranu po zawarciu układziku atomowego 14 lipca w jego własnej naddunajskiej stolicy (operetki).

TELAWIW OnLine: Szwajcarski parlament dał zielone światło na zakup 6 izraelskich dronów wywiadowczych typu Hermes 900 (nieuzbrojonych) za 256 mln baksów. Dyskusja obfitowała w podniosłe momenty – obrońcy „prześladowanych Palestyńczyków” rejtanili jak opętani, ale ostatecznie przeważył argument, że Hermesy są produkowane przez prywatną firmę (…).

TELAWIW OnLine: Niemieckie służby BND potwierdziły, że dzikusy IS użyły gazu musztardowego przeciwko bojownikom kurdyjskiej Peszmergi w północnym Iraku. Wg tych ocen dżihadyści dorwali się do tego quana po zajęciu Mosulu – zbunkrowane było na tamtejszym unwersytecie (…).

TELAWIW OnLine: Wg ONZ na wyspach greckich koczuje teraz 30.000 migrantów, z czego 20.000 na Lesbos. „Tylko w minionym weekendzie liczba przybyszów najpierw wzrosła, a potem zmalała”…- naświetliła obrazowo… rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming.UNH

TELAWIW OnLine: USA zaleciły swoim obywatelom w RPA zwiększenie czujności, bo mogą im grozić ataki ze strony „ekstremistów”. Nie wiadomo niestety, kto miałby kryć się za tym mianem, bo np. dżihadyści IS nie wychylali się dotychczas w tym kraju…Wiadomo natomiast, że warstwy rządzące są tam mocno zlewaczone, o czym świadczą choćby obecne próby anulowania podwójnego obywatelstwa Żydom z RPA służącym w Cahalu.

TELAWIW OnLine: ONZ wzywa Europę do przyjęcia 200.000 uchodźców w tym roku i utworzenia mega obozów przejściowych – w ramach kompleksowego planu działania – w Grecji, we Włoszech i…na Węgrzech. Przesłanie tej treści ogłosiła urokliwa rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming przed kamerami al-Dżaziry.

TELAWIW OnLine: Brytyjski sekretarz obrony Michael Fallon zapowiedział dalsze ataki dronowe w Syrii; asadowcy zaprzeczają, jakoby Rosja wysłała im na pomoc wojsko; w Bagdadzie uprowadzony został wiceminister sprawiedliwości Abdulkarim Fares; Egipcjanie twierdzą, że zabili 29 dżihadystów IS w północnym Synaju (stracili 2 żołnierzy).

MUŁ(Ł)Y DO ROBOTY.

TELAWIW OnLine: Rozkręcająca się na dobre akcja z migrantami w Europie obnaża dodatkowo impotencję zachodniego świata. Nikt jakoś na razie nie wpadł na pomysł, żeby zapędzić do roboty arabskich szejków naftowych z Zatoki Perskiej. Jeśli nawet uznać faktycznie, że przyjęcie Syryjczyków mogłoby zdestabilizować anachroniczną koronę saudyjską i emiraty, to niech przynajmniej wyłożą kasę na urządzenie rodaków gdzie indziej. W jeszcze większym stopniu dotyczy to irańskich ajatollahów żarliwie wspierających krwawy reżim Asada, a więc współodpowiedzialnych za exodus ludności. Niby dlaczego zniesienie sankcji wobec Teheranu miałoby nie zostać uzależnione od przyjęcia milionów uchodźców syryjskich i udzielenia im zmasowanej pomocy finansowej…

https://www.youtube.com/watch?v=m2KisZrzgck

TELAWIW OnLine: The fast developing situation with migrants in Europe, in addition exposes the impotence the Western world. Somehow, nobody got the idea to put Arab oil sheiks from the Gulf region to work. Even acknowledging the possibility that adoption of Syrians could destabilize the anachronistic Arab kingdom and the emirates, they should at least fork out the money to set their compatriots up elsewhere. Even more so, this applies to Iranian ayatollahs fervently supporting the bloody Assad regime and therefore co-responsible for the exodus of the population. Why should the abolition of sanctions against Tehran not be conditioned on their accommodation of millions of Syrian refugees and providing them with robust financial aid…Reklama

Reklama

Treści chronione