TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 15, 2015 | 11:01

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Amerykanie podpatrzyli czujnie, że Rosjanie rozmieścili 7 czołgów T-90 i artylerię na rozbudowywanym lotnisku w mieście Latakia nad Méditerranée w dawnej Syrii.

TELAWIW OnLine: Arabskie zadymy antyizraelskie na Wzgórzu Świątynnym – zamaskowane wyrostki atakowali żandarmów kamieniami i uciekali do meczetu al-Aksa… W nocy 64-letni kierowca izraelski w Jerozolimie zabił się uderzając w słup elektryczny po obrzuceniu kamieniami przez Arabów. Netanjahu zwołał na wtorek wieczór – po wygaśnieniu Rosza Haszana – pilne konsultacje w swoim jerozolimskim biurze.

TELAWIW OnLine: Zakorkowane autostrady w Austrii, bo Niemcy zaostrzyli kontrole graniczne; Holendrzy przebąkują, że też zaostrzają… Węgrzy zamknęli główne przejście graniczne z Serbią wykorzystywane masowo przez migrantów i obstawili policją tory kolejowe…

TELAWIW OnLine: Brytyjski premier Davd Cameron nawiedził w Libanie, obozy przejściowe w Bekaa dla uciekinierów z upadłej Syrii. Jednocześnie Anglicy wyznaczyli jakiegoś urzędnika R.Harringtona na stanowisko „podsekretarza” (najniższy stopień z trzech szczebli władzy) mającego koordynować przyjęcie 20 tys. Syryjczyków w najbliższej 5-latce…

TELAWIW OnLine: Egipcjanie zabili 12 ludzi, w tym 8 turystów meksykańskich, biorac ich przez pomyłkę za dżihadystów w oazie Farafra na zach. kraju. Ponoć „osoby nieupoważnione” mają tam wstęp wzbroniony.

TELAWIW OnLine: We wschodnim Afganie 6 talibów uwolniło nad ranem 400 dżihadystów i kryminalistów z więzienia „Ghazni” – zabili jednego policjanta. Zaczęli atak od zdetonowania auta-pułapki przed bramą i walnięcia z RPG w wartownię. Wg lokalnych źródeł ofiar śmiertelnych może być dużo więcej.

TELAWIW OnLine: 33% Republikanów popiera Donada Trumpa, a poparcie Clinton przez Demokatów pierwszy raz spadło poniżej 50% – wg najnowszego sondażu Washington Post-ABC News. Wyglada więc na to, że Trump dalej będzie opieprzać wszystko co się da…, a obecny demokratyczny „niecharyzmatyczny” wiceprezydent Joe Biden może dołączyć do wyścigu…

TELAWIW OnLine: Rewolucja pałacowa w Australii… Miliarder Malcolm Turnbull został wybrany nowym szefem rządzącej Partii Liberalnej, a co za tym idzie (w Krainie Kangurów) strącił autmatycznie ze stołka premiera Tony Abbotta.

TELAWIW OnLine: Co najmnej 20 zabitych w dawnej Syrii – dwa samochody-pułapki eksplodowały w północno-wschodnim mieście Hasake.

TELAWIW OnLine: Tajlandzka policja twierdzi, że główny podejrzany w związku sierpniowym zamachem w Bangkoku (20 zabitych) prysnął do Turcji.

BUMERANGIEM W PIERCHY.

TELWIW OnLine: W tych dniach oszalały już kompletnie NYT zamieścił listę kongresmanów żydowskiego pochodzenia, sprzeciwiających się układowi atomowego z Iranem, podkreślając ich nazwiska żółtą krechą…Nie wierzę, żeby w obecnej rzeczywistości amerykańskiej NYT pozwolił sobie na taki wybryk, gdyby nie to, że uchodzi powszechnie za “gazetę żydowską”.

NYT od dziesięcioleci jest wyraźnie antyizraelski, czy też antysyjonistyczny (na jedno wychodzi) – co ze szczególną ostrością dochodzi do głosu za kadencji Obamy, a obecnie przekroczyło już wszelkie normy… Sami zresztą skumali to niemal natychmiast i odszczekali. Antyizraelizm NYT to mieszanka ugniecionych żydowskich obsesji i tzw. lewackiego post-hippizmu…

W Polsce podobny syndrom zżera od dawna adasiową gazetkę, zwalczającą antysemickie numery, ale też bluzgającą na Izrael bezrozumnym lewackm hejtem, co antysemityzm jedynie pobudza… W sumie wychodzi więc na ZERO, co powinni sami zrozumieć, gdyby byli bardziej inteligentni. Ale nie są i w konsekwencji wszystko to wali ich w dęte pierchy bumerangiem.

@

TELAWIW OnLine: Nie wiem, co się porobilo z tym światem, ale u progu nowego roku żydowskiego 5776 coraz cześciej jest tak, że inteligentnej i fajnej twarzy w tłumie trzeba by szukać kosmicznym teleskopem Hubble’a.

DOBREGO NOWEGO ROKU 5776 – Happy NEW Year!Reklama

Reklama

Treści chronione