TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Kwiecień 6, 2014 | 10:23

TELAWIW OnLine: SERWIS Update 06.04.2014

TELAWIW OnLine: USA po cichu namawiaja Izrael, żeby przejść do porządku nad głupotami Abu-Mazena z ONZ i…wrócić do pomysłu ze zwolnieniem Pollarda w zamian za palestyńskich terrorystów. „Palestyna powstanie tylko wtedy, gdy Palestyńczycy dogadają się z Izraelem” – Netanjahu na cotygodniowym posiedzeniu rządu w Jerozolimie. Zaś szef MSZ Liberman w Stanach: „Raczej przedterminowe wybory niż wypuszczenie morderców”.

TELAWIW OnLine: Szef Pentagonu Chuck Hagel uspokoił Japończykow (…), że do 2017 USA doślą im jeszcze 2 niszczyciele rakietowe (tarcza przed pociskami balistycznymi Phenianu).

TELAWIW OnLine: Kryzys na UKR – o 70% więcej Żydów wyjeżdża na stałe do Izraela – od początku roku 375 nowych imigrantow (olim) – głównie z Odessy.

TELAWIW OnLine: Jutro ruszają wybory w Indiach, które potrwają jakieś 5-6 tygodni, bo do urn przebijać się tam może z 800 mln fanów demokracji.

TELAWIW OnLine: Wg Human Rights Watch (HRW) ponad 250 tys. małolatów uczestniczy w działaniach zbrojnych i terrorystycznych w różnych rejonach świata. Podobno iracko-syryjska ISIS/al-Kaida zwerbowała z 50 dzieciaków w wieku 7-13 lat na trwający cztery tygodnie „turnus szkoleniowy”. Małolaty, przyszła warstwa dowódcza…, uczą się m.in. podkładać ładunki i asystują przy obcinaniu głów – według rosyjskiej Tass (więc może to być też agitka proasadowska).

TELAWIW OnLine: Trzech dresiarzy urządziło sobie pijacką libację w Majdanku i wrzuciło foty do fejsa – nie ma tam żadnej ochrony na tym terenie, do cholery?

TELAWIW OnLine: Impulsy odebrane przez Chińczyków i Australijczyków rzekomo z czarnej skrzynki Boeinga 777 – pochodzą…z 3 odległych od siebie o setki kilometrów punktów na Oceanie Indyjskim.

TELAWIW OnLine: Drugi raz od piątku lotnictwo IL zniszczyło kilka celów terrorystycznych w Hamastanie (w reakcji na rakietę odpaloną wczoraj wieczorem na Aszkelon).

TELAWIW OnLine: Izraelski prezydent Peres leci w poniedzialek na 3 dni do Chin, gdzie (zapewne) będzie gadał nie tylko o biznesie i otworzy sobie konto na chińskim fejsie…

TELAWIW OnLine: W Izraelu wzrosla o 65% liczba dziewczyn zgłaszających się do służby zasadniczej w Cahalu – w oddziałach pierwszej linii.

TELAWIW OnLine: Francja zbojkotuje poniedziałkowe obchody 20-lecia masakry Tutsi (przez Hutu) – prezydent Rwandy Paul Kagame w wywiadzie dla Jeune Afrique obarczył ją (i Belgię) bezpośrednią odpowiedzialnością…

TELAWIW OnLine: W UK wyjątkowo ohydne lewackie mendy antysemickie z Channel 4 – odsysając DNA z  rzekomego włosa hitlerówy Evy Braun – kwiczą, że była Żydówką…Hehe.

TELAWIW OnLine: W Groningen/Holandia odkopano dwie zapomniane przez Boga i ludzi…XIX-wieczne Mykwy (w 1930 r. mieszkało w tym mieście 2400 Żydów, teraz – z kilkudziesięciu…).

TELAWIW OnLine: Równo 97 lat temu (I światówka) władze osmańskie wywaliły Żydow z Tel Awiwu/Jaffo – wrócili w grudniu 1917 po zajęciu Palestyny przez Anglików. Turcy obawiali się „piątej kolumny”, bo w liczącym zaledwie 8 lat miasteczku Tel Awiw przeważali wtedy jeszcze Żydzi z Rosji. Miasto tak naprawdę rozbudowało się i nabrało charakteru dopiero z masowym napływem średniej klasy żydowskiej z IIRP na początku lat 20. – po reformie Grabskiego…

TELAWIW OnLine: Po przeliczeniu 60% głosów na Węgrzech widać już wyraźnie, że wygrał Fidesz, ale Jobbik dostał 21%, co niekoniecznie budzi moją głęboką ekstazę :(.

TELAWIW OnLine: Anonymousek ma jutro zaatakować portale instytucji rządowych w Izraelu, ale kudy wam pętaczyny do izraelskiego hi-techu :)…

 Reklama

Reklama

Treści chronione