TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Marzec 27, 2014 | 10:19

TELAWIW OnLine: SERWIS Update 27.03.2014

TELAWIW OnLine: Nieoficjalne odgłosy w UE, że Obama wbrew pozorom i pogróżkom… – namawia Kijów do rozwiązań federacyjnych z Rosją. IMF zgodził się przyznać Ukrainie kredyt w wys. 18 mld dolców, które  będą wpływać leniwie… w ciągu dwóch lat w miarę realizacji reform.

TELAWIW OnLine: Francuzi z honorami wojskowymi przyjęli w Paryżu chińskiego prezydenta Xi Jinpinga, który cały czas miło się uśmiecha. 

TELAWIW OnLine: Perski prezio Ruhani odwiedza Afgan, gdzie wezwał do jedności regionalnej (czyli Iran chce zająć miejsce po Amerykanach)…

TELAWIW OnLine: Co najmniej 26 ludzi zabitych i kilkudziesięciu rannych w całej serii zamachów bombowych w różnych dzielnicach Bagdadu.

TELAWIW OnLine: YouTube potwierdził, że został dziś nagle przyblokowany w Turcji – mówiłem już chyba, że Mr Erdogan świruje coraz bardziej.

TELAWIW OnLine: CHOLERA! – W nocy święty kraik przechodzi na czas letni – jak ja tego przesuwania wskazóweczek w te i nazad nie znoszę:)!!!

TELAWIW OnLine: Michelle Obama zakończyła wczoraj wizytę w Chinach obiadkiem w knajpie tybetańskiej – Małżonek dziś u papieża Franciszka. Według mnie papież po tym spotkaniu wyglądał na zatroskanego – choć dostał zaproszenie do Kongresu USA na rok 2015.

TELAWIW OnLine: Obama po wizycie w Rzymie odwiedzi jutro Rijad – Saudowie krytykują go za… uległość wobec Damaszku i Teheranu oraz niechęć do egipskiego El-Sisi. Dlatego właśnie w bezpośrednim związku z wycieczką Obamy do Zatoki… feldmarszałek El-Sisi zapowiedział nad Nilem elegancko, że wystartuje w wyborach prezydenckich – najpewniej w lipcu – (i najpewniej je wygra)…

TELAWIW OnLine: Trwa wyścig kosmiczny…w namierzaniu w Oceanie Indyjskim rzekomych szczątków Boeinga 777 – na czoło wysunął się tajlandzki satelita wykrywając 300 sztuk…W Chinach zaczeli wypłacać odszkodowania rodzinom ofiar – bezzałogowe żółte łodzie podwodne…szukają czarnej skrzynki.

TELAWIW OnLine: Na Filipinach zawarty został po 40-letniej wojnie domowej pokój z największym islamskim ugrupowaniem MILF, które złożyć ma broń i otrzymać autonomię w Bangsamoro.

TELAWIW OnLine: Wyszło na jaw, że trzech ochroniarzy Obamy spiło się ostatnio w amsterdamskim hotelu (jeden w trupa) – k. nie sprowadzili, jak w 2012 w Kolumbii…

TELAWIW OnLine: Mało tego, że Obama odstępuje Europie całego Putina…,to jeszcze zdrzemnął się karygodnie w czasie frapującego jak zawsze spiczu…Ban Ki-Muna.

TELAWIW OnLine: No, niestety przez tego Putina i MH370 dopiero pod koniec marca uświadamiam sobie, że w bm. 55 urodzinki obchodzi Barbie.Reklama

Reklama

Treści chronione