TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Marzec 31, 2014 | 11:18

TELAWIW OnLine: SERWIS Update 31.03.2014

TELAWIW OnLine: W Wiedniu Peres powiedział szefowi MAEA Yukiya Amano, że ONZ powinna monitorować Iran, który jest zagrożeniem dla ludzkości.

TELAWIW OnLine: Netanjahu i Kerry rozmawiali wieczorem w Jerozolimie – podobno Amerykanin wyskoczył też do Ramallah, tylko nie wiadomo po cholerę… Potwierdziło się zatem moje wczorajsze, późnowieczorne info, że – Kerry z braku innych pilnych zajęć zjawi się znowu w świętym kraiku.

TELAWIW OnLinde: Policja odzyskała 12 zrabowanych skadś sarkofagów sprzed 2000 lat (2 z napisamki hebrajskimi) – archeolodzy wypytują złodziei, gdzie jest ta ich pieczara grobowa…

OLMERTA NIE MINIE ODSIADKAhttp://t.co/HRd2TEcCK9

TELAWIW OnLine: Sąd orzekł winę Ehuda Olmerta w procesie korupcyjnym ws. monstrualnego gargamela budowlanego „Holyland” w Jerozolimie. Wziął łapówę jako burmistrz Jerozolimy (potem dopiero został premierem w miejsce Szarona). Za łapówy idzie się tu za kraty – jeszcze nie wiadomo, ile dostanie Olmert, ale wg mnie z 5 lat…na bank. Od dziś zyskał tytuł „najbardziej skorumpowanego politka IL”.

TELAWIW OnLine: Turecki Erdogan po sukcesie jego AKP (45%) we wczorajszych wyborach lokalnych odgrażał się dziś przeciwnikom, że długo go popamiętają…

TELAWIW OnLine: Hollande tak się wkurzył porażką wyborczą Socjalistów, że aż mianował popularnego i tak…Manuela Wallsa nowym premierem.

TELAWIW OnLine: Asadowcy rozmieścili rakiety ziemia-powietrze na granicy z Turcją, grożąc, że nie dadzą sobie więcej zestrzeliwać MiGów…

TELAWIW OnLine: 125 urodzinki wieży Eiffla, więc słynny filmik Leloucha, który starannie jej unika:)… http://www.ebaumsworld.com/video/watch/81706093/

TELAWIW OnLine: Wg czeskiej policji- „palestyński amb. Dżamal al-Dżamal zginął 1 stycznia w Pradze od wybuchu ładunku, który miał w rękach”. Początkowo twierdzono, że eksplozja nastąpiła w chwili, gdy ekscelencja otworzył jakiś dawno nieużywany sejf w ambasadzie pod miastem.

TELAWIW OnLine: Pan Ławrow konferował z Monsieurem Fabiusem w Paryżu, a Pan Miedwiediew odwiedził Krym, chcąc stworzyć tam strefę wolnego handlu.

TELAWIW OnLine: QARDAHA – rodzinna wieś Asada koło Latakii – ostrzeliwana była przez rebeliantów rakietami typu GRAD (których dawniej nie mieli…).

TELAWIW OnLine: Egipski feldmarszałek El-Sisi, prezio in spe…zdjął mundurek i w dresiku pedałuje na rowerku po kairskich bulwarach (reklamówa).

TELAWIW OnLine: W Państwie Duńskim akcentują 200-lecie przyznania Żydom równouprawnienia – chwilę potem Norwegia odmówiła im praw obywatelskich… W II wojnie Duńczycy swoich Żydów uratowali, a Norwedzy wysłali Niemcom do gazu. BTW, w duńskim dekrecie Żydów nie nazwano po imieniu, gdyż był to wówczas epitet obelżywy. Tak to właśnie k. wyglądało.

@Reklama

Reklama

Treści chronione