TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Marzec 28, 2014 | 12:38

TYLKO – PLAC MURANOWSKI!

TELAWIW OnLine: Lewacka „Krytyka Literacka” znowu wpieprza się w lokalizację pomnika Sprawiedliwych w Wawie, co oczywiście odpala histeryczne repliki ze strony „Frondy” & Ska. Pierwsi uważają, że nie należy go stawiać koło Muzeum Historii Żydów Polskich (MHŻP) – na terenie dawnego getta – podczas gdy drudzy utrzymują, że to jest właśnie dla takiego Pomnika miejsce wymarzone. Powtarzam zatem to, co wyłuszczałem już z rok temu:

Pomnik należy postawić…na obrzeżach dawnego getta – w miejscu pozytywnym i symbolicznym: na nie istniejącym już Placu Muranowskim, gdzie na początku Powstania powiewały DWIE flagi: polska i izraelska. Tam była kwatera ŻZW współpracującego z AK i przejście na „aryjską stronę” – stoi tam teraz wieżowiec Intraco. Kwatera ŻZW była w miejscu obecnego parkingu, gdzie można by spokojnie znaleźć fajne miejsce dla Pomnika Sprawiedliwych!

Chodzi nie tylko o odkłamanie historii ŻZW-AK, lecz o to, że lewica od lat zawłaszczała sobie narrację polsko-żydowską, doprowadzając ją do absurdu, gdyż lansowała też chamski antyizraelizm. Ten paradoks należy wreszcie przełamać. Strona żydowska powinna dogadać się z konserwatywną częścią społeczeństwa PL, której też powinno na tym zależeć. Inaczej wzajemne pretensje i oskarżenia powyżerają WAM mózgi do reszty. HOWGH!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Warsaw_Intraco.jpgReklama

Reklama

Treści chronione