TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | sierpień 3, 2015 | 10:11

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 03/07/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Ropa brent pierwszy raz od stycznia poniżej 50 dolców ($45,4); Arabowie walnęli koktailem Mołotowa w auto w płn. Jerozolimie – ranna 27-letnia Izraelka; myśliwiec asadowców rozbił się na targowisku w mieście Ariha – 31 zabitych.

TELAWIW OnLine: Izrael sprzeciwia się ew. dostawom zaaawansowanej broni USA dla zatokowych Arabów w ramach rekompensaty za układ atomowy z Iranem – poinformowali nieoficjalnie Amerykanie. Kerry prowadził dziś rozmowy w sprawie takich właśnie dostaw w Katarze – wieczorem Waszyngton stanowczo zaprzeczył, jakoby zamierzał dostarczyć zatokowym szejkom najnowszego typu myśliwce F-35.

TELAWIW OnLine: Europarlament ustanowił dzień 2 sierpnia „Dniem Pamięci o Zagładzie Cyganów” przez Niemców i ich sojuszników w Europie. Ofiarą ludobójstwa padło 220.000 Romów – 25% ofiar to Cyganie węgierscy.

TELAWIW OnLine: UWAGA – Obama upoważnił lotnictwo do bombardowania syryjskich dżihadystów i…oddziałów armii Asada, jeśli atakować będą rebeliantów wyszkolonych przez USA. W tych dniach islamska Nusra zadała poważne straty tym powstańcom, ostrzeliwując ich zgrupowanie. Jest to pierwszy wypadek od wybuchu syryjskiej wojny domowej w 2011, że Waszyngton zapowiada ew. akcje wojskowe przeciw asadowcom.

Wątpliwe raczej, aby decyzja ta zapadła bez uprzedniego porozumienia z Moskwą, co z kolei mogłoby świadczyć o zmianie podejścia Putina do Asada.Turecki Erdogan daje do zrozumienia po ostatnich kontaktach z Putinem, że „Moskwa nie popiera już Asada tak jak dawniej”. Czyli mówiąc krótko: sytuacja rozwija się w stronę „rewolucji pałacowej”, w ramach której okulista poszedłby w odstawkę i zastąpiony został innym rzeźnikiem.

TELAWIW OnLine: W niedzielę w wieku 72 lat zmarła brytyjska posenkarka Cilla Black. Jej ikoniczny przebój z Sixties to „Anyone Who Had A Heart”.

TELAWIW OnLine: John Kerry w Katarze wciskał dziś arabskim zatokowcom kit o rzekomych zaletach układu „A” z Iranem + spotkanko z Ławrowem.

TELAWIW OnLine: W Australii całkiem nobliwa z wyglądu speaker Izby Reprezentantów parlamentu Bronwyn Bishop musiała zrezygnować ze stanowiska, bo z parę lat rozbijała się limuzynami i helikopterami po całym V Kontynencie – na koszt nie przeczuwającego niczego podatnika.

TELAWIW OnLine: Francuzi w Calais rozpędzili gazem łzawiącym 200 zdesperowanych Afrykanów, którzy przedarli się przez kilka linii ogrodzeń na autostradę, żeby – czepiając się tirów lub pociągów – przedostać się Eurotunelem do mlekiem i miodem płynącego Albionu. Ciagną do tego UK, bo łatwiej tam o robotę i wolą stać się częścią „cywilizacji anglosaskiej”.

TELAWIW OnLine: Austriacka firma „Palfinger AG” nosi się z zamiarem sprzedania Persom dźwigów budowlanych – we wrześniu do Teheranu wybiera się w celu promowania biznesów czołówka naddunajska z prezydentem Heinzem Fischerem, szefem MSZ Sebastianem Kurzem, min. ekonomii Mitterlehnerem i in.Nikomu nie przeszkadza, że na wysięgnikach tych właśnie dźwigów „Palfinger” perskie mułły publicznie wieszają ludzi pęczkami.

TELAWIW OnLine: Wieczorem Obama oznajmił w tradycyjnym orędziu do narodu, że głównym zagrożeniem dla przyszłych pokoleń nie są jacyś dżihadyści IS lub broń atomowa, lecz zmiany klimatyczne. To się wziąłem i uspokoiłem, i pewnie w niezłym towarzystwie :).

TELAWIW OnLine: Wiecie, ile wyglądający na zdechlaków, ale wciąż jeszcze czadujący ostro Rolling Stonesi zarobili na zakończonej właśnie północnoamerykańskiej trasie koncertowej? – 100 MILIONÓW BAKSÓW. A ja jestem z pokolenia, które kiedyś pierwszy raz w życiu zarobiło „milicyjną pałą” w czasie zadymy pod PKiN przed warszawskim koncertem Stonesów.Reklama

Reklama

Treści chronione