TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | kwiecień 15, 2015 | 11:21

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 15/04/15

TELAWIW OnLine: Oficjalny Izrael zadowolony po tym, jak komisja spraw zagranicznych Senatu wymusiła na Obamie zgodę, aby planowany układ atomowy z Iranem musiał uzyskać aprobatę Kongresu USA. Bez jego zgody nie będzie też można anulować sankcji antyirańskich, czyli skuteczny bacik na mułłów zostanie zachowany, o co teraz głównie chodziło Izraelczykom.

 TELAWIW OnLine: Zetka coraz bardziej pada na pysk (13,2% – rekordowo niska słuchalność) – co dziwnie jakoś mnie nie martwi 🙂 po niedawnych antyizraelskich rzygach Olejnik, których przewalacze nadal nie odszczekały.

TELAWIW OnLine: Wieczorem w izraelskim Instytucie Jad Waszem początek obchodów tegorocznego Dnia Holokaustu; syreny rozlegną się jutro o 10 rano. Następnie o 14.30 czasu IL (w Polsce 13.30) rusza kolejny Marsz Żywych w Auschwitz-Birkenau (z udziałem 11 tysięcy osób).

TELAWIW OnLine: Instytut Wiesenthala alarmuje, że w Pribałtyce (Litwa, Łotwa i Estonia) tylko od połowy lutego do połowy marca – odbyły się CZTERY wielotysięczne marsze neonaziolskie, wymierzone w Rosjan, Polaków i Żydów (których wymordowano tam w latach II wojny).

RUHANI UDAJE GŁUPCA.

TELAWIW OnLine: Perski prezio Ruhani oznajmił, że Teheran nie zawrze żadnego układu atomowego, jeśli nie zostaną od razu anulowane sankcje. Zbagatelizował też uzgodnioną między Kapitolem i Białym Domem kwestię uzależnienia parafowania tego układu od zgody Kongresu USA. „Układamy się z Ameryką, a nie z Kongresem” – wyjaśnił dodatkowo szacowny mułła.

TELAWIW OnLine (flesze): Izraelczycy zatrzymali 29 aktywistów Hamasu w rejonie Nablusu w Judei/Samarii; Hawana tryska zadowoleniem, że Obama wykreślił ją z listy sponsorów terroryzmu; Jemeńskie źródła rządowe twierdzą, że gierylasi Huti zaczynają dezerterować z szeregów tej „milicji”.

TELAWIW OnLine: „Nieprawidłowy układ atomowy z Iranem świadczy o tym, że świat nie nauczył się niczego z Holokaustu” – Netanjahu wieczorem w jerozolimskim Instytucie Jad Waszem. „Niemcy chcieli zniszczyć cywilizację, wymordowując też naród żydowski; Iran chce opanować Bliski Wschód, niszcząc państwo żydowskie” – stwierdził Netanjahu, dodając, że Izrael w razie potrzeby nie zawaha się samemu przeciwdziałać zagrożeniom.

HILL NA WEJŚCU DAŁA PLAMĘ :).

TELAWIW OnLine: Clintonowa na starcie swojej kampanii prezydenckiej, w której miała bratać się z szarym człowiekiem, zajechała vanem do knajpy typu fast food burritos, gdzie kamery monitoringowe wychwycily, jak w ogromnych ciemnych okularach, ubrana w dystyngowane paletko, trzymała się z daleka, podczas gdy asystentka zamawiała dla niej burrito… (żywiołowy Bill Clinton uścisnąłby dłonie i walnął selfie z połową knajpy).Reklama

Reklama

Treści chronione