TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | sierpień 17, 2015 | 9:49

TELAWIW OnLine: POZOSTAŁE NEWSY – Z WEEKENDU (niedziela).

TELAWIW OnLine: W Pakistanie zmarł na wylew 79-letni Hamid Gul, dawny szef tajnych służb (ISI), które stały za utworzeniem Talibanu.

TELAWIW OnLine: MASAKRA W SYRII. 110 osób zabitych i 300 rannych w asadowskim ataku lotniczym na główne targowisko w kontrolowanej przez rebeliantów Dumie, 15 km na północny-wschód od Damaszku. W minioną środę w podobnym nalocie zginęło tam 27 ludzi.

TELAWIW OnLine: Republikański miliarder-ekscentryk Donald Trump gotów jest wydać 1 miliard USD, żeby wygrać wybory…Póki co, jego akcje idą w górę, co wynika chyba z tego, że Amerykanom znudzili się stereotypowi politycy…W sobotę Trump na masówce w stanie Iowa oskarżył Obamę i Kerry’ego, że w rokowaniach atomowych z Persami „sprzedali Izrael”.

TELAWIW OnLine: Wulkany Cotopaxi w Ekwadorze i Colima w Meksyku zaczęły pluć popiołem, a japoński Sukurajima lada chwila może wybuchnąć.

TELAWIW OnLine: 58% Amerykanów sprzeciwia się układowi atomowemu zawartemu z Iranem w połowie lipca w Wiedniu, a 75% nie dowierza temu reżimowi – wg najnowszego sondażu Fox News. Tymczasem Obama, mimo że na urlopie, nieustannie wydzwania do kongresmanów, przestrzegając, żeby za miesiąc nie zagłosowali przypadkiem przeciw układowi (…).

TELAWIW OnLine: Tureckie źródła rządowe twierdzą, że Izrael i Hamastan prowadzą negocjacje nad „długoterminowym rozejmem”, w ramach którego zniesiona zostałaby blokada lądowa i morska Strefy Gazy. Izraelczycy zdementowali jednak w niedzielę wieczorem te informacje.

TELAWIW OnLine: Zamieszki migranckie na wyspie Kos – bo Grecy najszybciej udzielają azylu Syryjczykom kosztem tysięcy innych uciekinierów.

WCZEŚNIEJSZE NEWSY Z WEEKENDU (sobota): 

http://www.telawiwonline.com/?p=14854

 Reklama

Reklama

Treści chronione