TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | sierpień 18, 2015 | 10:26

TELAWIW OnLine: WCZEŚNIEJSZE NEWSY (poniedziałek).

TELAWIW OnLine: W centrum Bangkoku 20 zabitych i ok. setki rannych w zamachu bombowym niedaleko popularnej wśród turystów świątyni Erawan. Bilans ofiar nie jest ostateczny i ciągle ulega zmianom (…).

TELAWIW OnLine: Boss al-Kaidy, Zawahiri zadeklarował wierność nowemu bossowi Talibów, Mansurowi, który zastąpił zmarłego ostatnio mułłę Omara. Zaś ukrywający się bodaj gdzieś w Afganie 23-letni Hamza bin Laden (najmłodszy synek) wezwał muzułmanów wszystkich krajów do dżihadu z Ameryką i Izraelem. Przekazy audio obu dżihadystów puszczone zostały w sieci.

TELAWIW OnLine: Perski szef dyplomacji Zarif i podejmujący go wylewnie w Moskwie Ławrow oznajmili zgodnym chórkiem, że uzyskany w Wiedniu atomowy deal otwiera szerokie perspektywy przed obu krajami…Rosjanie chcą zbudować Persom 8 reaktorów i sprzedawać im bron, a jedni i drudzy kombinują, jak by tu uchronić przed upadkiem syryjskiego Asada, lub przynajmniej jego reżimek…

TELAWIW OnLine: Izraelczycy przechwycili na przejściu granicznym z Egiptem „Nicana” dwie tony fiberglassu, które miały być przeszmuglowane do Hamastanu. Dżihadyści Hamasu używaja tego materiału do konstruowania rakiet o zasięgu kilkudziesięciu kilometrów. Tydzień temu podobny ładunek odkryto na przejściu Kerem Szalom w kontenerze z przyborami szkolnymi.

TELAWIW OnLine: Grecy „przemieścili” 170 migrantów koczujących w ateńskim parku na oddalone o 3 km od centrum przedmieście Votakinos (nazwa od tamtejszego ogrodu botanicznego), gdzie ustawili 90 mieszkalnych kontenerów. Ma tam też wyrosnąć…lub nawet już wyrósł pierwszy ateński meczecik.

TELAWIW OnLine: Donald Trump zasypywał księżnę Dianę bukietami po jej kryzysie malżeńskim i chciał się z nią koniecznie ożenić – wg relacji w szacownym The Sunday Times.

TELAWIW OnLine: NYT podal, że Waszyngton zażądał ostatnio od Pekinu, by odwołał swoich nie zdekonspirowanych… agentów działających w Stanach.

TELAWIW OnLine: UWAGA – W poniedziałek trzeci ostatnio arabski zamach nożowniczy w Judei/Samarii, tym razem na centralnym skrzyżowaniu „Comet Tapuah” – zbir zastrzelony w chwilę po tym, jak próbował zasztyletować żandarma na checkpoincie. Obrażenia Izraelczyka na szczęście niegroźne. Błazeńskie „władze” w Ramallah oskarżają IL o…”sądy polowe”.Reklama

Reklama

Treści chronione