TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Luty 17, 2018 | 9:50

TELAWIW OnLine: UWAGA – Niezwykle gwałtowne reakcje w Izraelu na wypowiedź Morawieckiego w Monachium – stawiającą znak równości między „polskimi i żydowskimi kolaborantami” – odebraną tutaj, jako wyraz skrajnego antysemickiego hejtu. Deputowani z z centrowej i centrolewicowej opozycji domagają się obniżenia rangi stosunków dyplomatycznych z Warszawą. Netanjahu określił tę wypowiedź jako „skandaliczną – wskazującą na brak zrozumienia historii i tragedii narodu żydowskiego” – zapowiedział, że powie o tym polskiemu premierowi bezpośrednio (obaj są w Monachium).

@

Od siebie dodam: polscy kolaboranci robili to dla szmalu i z antysemityzmu, zaś żydowscy w durnej nadziei, że może zdołają choć uratować siebie i swoich najbliższych.

@

UPDATE: „To nie tylko zakłamywanie historii, lecz także bezczeszczenie pamięci o ofiarach SHOAH” – tak brzmi oficjalna reakcja Związku Ocalonych z Holokaustu w Izraelu na monachijską wypowiedź Morawieckiego.

UPDATE: Ehud Barak, były premier i szef sztabu na TT: Polski premier swoja wypowiedzią odsłonił nowy antysemityzm i negacjonizm Holokaustu. Netanjahu powinien zerwać wszelkie stosunki z nacjonalistycznym i fejk newsowym rządem w Warszawie.

@

UPDATE: Szewach Weiss łamiącym się głosem powiedział wieczorem w publicznym radiu izraelskim, że czuje się kompletnie rozbity wypowiedzią Morawieckiego – „rząd PL niweczy wszystko, co w ciągu 25 lat ogromnym wysiłkiem wielu ludzi udało się osiągnąć w relacjach między obu narodami”. Profesor Weiss uważa, że nie należy jeszcze na obecnym etapie obniżac rangi stosunków dyplomatycznych z Warszawą – w której to sprawie zwołane zostały na jutro pilne konsultacje w MSZ w Jerozolimie.

@

TELAWIW OnLine:  Staram się patrzeć parę kroków do przodu i to samo, niestety bezskutecznie, zalecam innym. Monachijska wypowiedź Morawieckiego to ewidentna eskalacja retoryki antyizraelskiej.

Zachodnioeuropejska prawica chcąca desperacko odciąć się od antysemityzmu (m.in. poprzez związki z Państwem Żydowskim) – odpłaci to rządowi PiS ostracyzmem, nie mówiąc już nawet o czekającym tylko na takie okazje eurolewactwie, które rzuci się na nich niczym na świeże bułeczki.

Zaś w zanadrzu mamy jeszcze – jak znam życie – populistyczne zwalanie winy na Żydów za zbrodnie stalinizmu, co zabagnić może do reszty i tak już cholernie szkodliwy i mega paskudny konflikt z Izraelem. Wg mnie konflikt z IL okaże się dla PL politycznym i wizerunkowym samobójem – that’s all.

© 2018 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione