TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Maj 5, 2015 | 9:49

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA 05/05/15

TELAWIW OnLine: W centralnym Izraelu (baza Palmachim) udana próba z odpaleniem rakiety balistycznej typu Jerycho III zdolnej do wynoszenia satelitów na orbitę okołoziemską. Tym razem chodziło jednak, zdaniem ekspertów, o testowaną przez Izraelczyków tarczę antybalistyczną…

TELAWIW OnLine: Amerykanie zaczęli konwojować handlowce UK płynące przez cieśninę Ormuz, żeby zapobiec prowokacjom irańskim.

TELAWIW OnLine: John Kerry wskoczył na parę godzin do Somalii (tzw. upadłe państwo), żeby zdopingować lokalsów do tępienia Szabab/al-Kaidy.

 TELAWIW OnLine: Naziol Le Pen wywalony z FN za antysemityzm – zastąpi go 25-letnia wnuczka, parlamentarzystka Marion Marechal Le Pen.

TELAWIW OnLine: Amnesty International doznał nagłego objawienia, że reżim Asada, używający bomb beczkowych w Aleppo – dopuszcza się zbrodni wojennych i powinien odpowiadać przed Trybunalem Haskim (ICC). Możliwe, że komunikat ten pozostaje w związku ze spekulacjami o bliskim upadku asadowców sowodowanym klęskami w walkach z dżihadystami Nusry/al-Kaidy dozbrajanymi ostatnio w rakiety przeciwpancerne przez USA i in.

TELAWIW OnLine: Senegal wyśle 2100 żołnierzy do Jemenu, żeby wesprzeć arabską koalicję walczącą z proirańskimi rebeliantami Huti.

TELAWIW OnLine: Czterogwiazdkowy generałJoseph Dunford z piechoty morskiej – mianowany przez Obamę nowym dowódcą US. Army.

TELAWIW OnLine: W Mołdawii zniknął tajemniczo 1 miliard dolców, czyli jedna ósma produktu narodowego – trzeba chyba będzie zrobic ściepę…

TELAWIW OnLine: IS przyznał się w komunikacie radiowym do weekendowego ataku na wystawę karykatur Mahometa w Teksasie (dwóch napastników zastrzelono).

TELAWIW OnLine: Nasrallah, boss Hezbollahu zaklina się, że asadowcy nie padną, bo dla jego hordy w Libanie i osi z Iranem byłby to cios śmiertelny. Czyli „czarny turban” stawia na Persów, że dadza jakoś radę wybronić Asada – wymuszając ustępstwa na Obamie chcącym za wszelką cenę dogadać się z nimi w kwestiach atomowych. Całkiem głupi to on nie jest, ten Nasrallllah.

TELAWIW OnLine: W Strefie Gazy zaostrza się konflikt między Hamasem i salafitami związanymi z IS, którzy zażądali dziś uwolnienia kilkudziesięciu swoich ludzi zatrzymanych w ostatnich dniach. Doświadczenie uczy, że salafici mogą odpalić rakiety na Izrael, żeby ściagnąć w ten sposób ogień na…Hamas.

TELAWIW OnLine: Amerykańska wokalistka, raperka Lauryn Hill odwołała występy w Izraelu, uginając się w ten sposób pod presją palestyńską.Reklama

Reklama

Treści chronione