TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Maj 8, 2015 | 11:00

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA 08/05/15

TELAWIW OnLine: Izraelczycy zapowiedzieli, że w razie kolejnej rundy zbrojnej z Hezbollahem artyleria Cahalu wejdzie do Libanu razem z siłami inwazyjnymi. W poprzednich wypadkach samojezdne działa wspierały piechotę jedynie z terenów przygranicznych. Czyli ogień będzie tym razem dużo bardziej zmasowany i precyzyjny; Cahal wejdzie daleko w głąb terytorium libańskiego i wybije proirańskich hezbollahów w ich “matecznikach”.

ZAKŁAMANE CYKORY ODWRACAJĄ OCZKA.

TELAWIW OnLine: Przyznanie honorowego odznaczenia francuskiemu „Charlie Hebdo” przez PEN Club w USA – oprotestowane zostało w tych dniach przez 5 anglosaskich pisarzy i setkę intelektualistów…pochylających się… nad „prześladowanym światem islamu”. Salman Rushdie (którego reżim irański chciał rozwalić) nazwał ich „zakłamanymi cykorami”, ale to zaledwie czubek góry lodowej…Chodzi przecież o to, że tzw. szerokie kręgi liberalnej lewicy nadal nie chcą uznać, iż źródłem dżihadyzmu światowego jest islam.

TELAWIW OnLine: W północnym Pakistanie 6 zabitych, w tym ambasadorzy Norwegii i Filipin – w katastrofie lotniczej. 11 osób jest rannych, w tym ambasador Polski. Lecieli helikopterem wojskowym na otwarcie projektu turystycznego. Wg oficjalnej wersji śmigłowiec uległ wypadkowi, ale równie dobrze mógł zostać zestrzelony przez talibów (…).

TELAWIW OnLine: Zwycięski brytyjski Cameron złożył wizytę Królowej, a przegrany sromotnie Miliband zrezygnował z szefostwa Labour.

TELAWIW OnLine: Signora Mogherini pogratulowała Netanjahu z okazji utworzenia nowego rządu, a Netanjahu pogratulował Cameronowi sukcesu wyborczego. Nie trzeba zgadywać, które gratulacje są szczere :).

TELAWIW OnLine: Wg Roscosmosu – rosyjski statek kosmiczny „Progress”, który trafił na złą orbitę… – spadł wczesnym rankiem do Pacyfiku.

TELAWIW OnLine: 10 zabitych i 15 rannych w zamachu bombowym IS na szyicki meczet w Baladruz – 75 km na północny-wschód od Bagdadu.

TELAWIW OnLine: W 70 lat po zakończeniu II wojny światowej normalna rewolucja świadomościowa w Austrii… Tamtejsze Kościoły, Katolicki i Protestancki, wyraziły ubolewanie z powodu antysemickiego podejścia do Żydów w latach poprzedzających wybuch wojny i w czasie jej trwania (…).

TELAWIW OnLine: Austria – w 70-lecie zakończenia II wojny witryna byłego obozu Mauthausen zhakowana została dziś dziecięcym porno. Niemcy i Austriacy zamordowali tam kiedyś 100.000 ludzi.

TELAWIW OnLine: Mój ulubiony ostatnimi czasy reżyser Quentin Tarantino kręci nowy western „The Hateful Eight” – remake niezapomnianych „Siedmiu wspaniałych”, ale w scenerii zimowej. Tu macie opublikowany właśnie oficjalny poster tego filmu, który ma się pojawić jeszcze w tym roku.

https://goodmoneymag.files.wordpress.com/2014/07/quentin-tarantinos-the-hateful-eight-poster-confirms-2015-release-date-01-960×640.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Reklama

Reklama

Treści chronione