TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Czerwiec 13, 2015 | 11:38

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 13/06/15.

TELAWIW OnLine: UWAGA – NYT pisze, że USA rozważają możliwość rozmieszczenia broni ciężkiej (czołgów i transporterów opancerzonych) oraz 5000 żołnierzy w krajach bałtyckich i w środkowej Europie.

TELAWIW OnLine: Egipt za 2 miesiące otworzy dla ruchu drugą nitkę Kanału Sueskiego, której drążenie trwa od niespełna roku. Całkowity koszt projektu, który usprawni i przyspieszy żeglugę tym szlakiem – 8 mld $.

TELAWIW OnLine: Kolejny potężny cios wymierzony Obamie ze strony zwalczającego go Kongresu… Izba Reprezentantów – także głosami Demokratów! – odrzuciła obamowski plan współpracy handlowej z państwami Pacyfiku (półtora tryliona dolców rocznie!).

TELAWIW OnLine: Rosja znowu energicznie zaprzeczyła, jakoby spiskowała ze zgniłym Zachodem (USA i UK) ws. utrącenia rzeźnika w Damaszku.

TELAWIW OnLine: Wg Londynu w handlu z Izraelem zapanowała obecnie„złota era” (7 mld $ rocznie) – czyli te różne bojkociki o kant d.

TELAWIW OnLine: W Kalifornii nie tylko najgorsza susza od 1200 lat – wzrosła też w ostatnich latach o 12% liczba homelessów w kartonach.

TELAWIW OnLine: Newsweek/Europa (nie mylić z Lisem) alarmuje, że ocieplenie dopadło Alaskę – Eskimosi jęczą, ze lód coraz cieńszy.

TELAWIW OnLine: Sir Tim Hunt, słynny brytyjski biochemik-noblista, zmuszony był zrezygnowć z honorowej profesury w UCL po tym, jak oglosił na konfie w Seulu, że lepiej jest prowadzić doświadczenia w laboratoriach bez udziału kobiet… „Albo się w nich zakochujesz, albo one w tobie, a w razie najmniejszej krytyki wybuchają płaczem” przestrzegł żartobliwie, ale audytorium potraktowało to z najwyższą powagą i surowością (…).

TELAWIW OnLine: W płd. Afganie co najmniej 20 policjantów zabitych i kilkunastu rannych w atakach islamskich Talibów na checkpointy. Zginęło też z 10 napastników.

TELAWIW OnLine: Kilkudziesięciu migrantów z Afryki ogłosiło glodówkę na włosko-francuskim przejściu granicznym w Ventimiglia; chcą się udać na północ do Niemiec, UK lub Szwecji, ale przytrzymani zostali na granicy po tym, jak na ostatnim szczycie G7 z lekka przytrzasnęli Schengen”.

TELAWIW OnLine: W Kanadzie trwa od wczoraj zmasowany cyberatak na sektor prywatny i publiczny, łącznie z parlamentem – władze ostrzegają przed otwieraniem podejrzanych maili, linków i załączników. Mimo to, wykradziono już dane osobiste w większych ilościach – twierdzą informatycy w Ottawie.

TELAWIW OnLine: Perskie mułły zwróciły się do Austrii o zapobieżenie podbieraniu danych o rozmowach atomowych. Chodzi o wirusa Duqu 2.0, który wg Rosjan wrażony został przez Izraelczyków do sieci komputerowych w hotelach, gdzie toczą się rozmowy. Szwajcaria i Austria rozpoczęły „intensywne dochodzenie” w tej sprawie; zdaniem Izraela – Austriacy i Szwajcarzy mają pod tym względem możliwości na poziomie 3Świata.

@

TELAWIW OnLine: W świetle obecnej wizyty min. Schetyny w IL radzę wziąć za pysk oficjalną PAP lecąca nadal antyizraelskim quanem. W jej depeszce stoi jak byk, że Schetyna rozmawiać będzie z przywódcami Izraela – „w Tel Awiwie”. Bełkot ten powiela zidiociała GW opatrując go tytulikiem: „Szef MSZ udaje się z wizytą do Izraela; w programie m.in. spotkanie z Netanjahu”. Wicie rozumicie :).Reklama

Reklama

Treści chronione