TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Czerwiec 15, 2015 | 11:50

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 15/06/15.

TELAWIW OnLine (Update): Netanjahu ponownie ostrzegł przed zawieraniem felernego układu atomowego z mułłami; boss AQAP (al-Kaida – ta od zamachów w Paryżu) Nasir al-Wuhajszi zabity w ataku dronowym USA w Jemenie; Boko Haram zamordował kilkudziesięciu ludzi w stolicy Czadu-N’Djamenie (zamach samobójczy).

TELAWIW OnLine: Spektakularny sukces bojownikow kurdyjskich z YPG, którym udało się odbić z rąk dzikusów IS miasto Tel Abyad w płn. Syrii na granicy z Turcją. Kurdowie zdarli z dachów czarne szmaty dżihadystów i wywiesili swoje trójkątne proporczyki – żółte z czerwoną gwiazdką… Tel Abyad to kluczowy punkt, przez który szło zaopatrzenie z Turcji dla miasta Raqqa – tymczasowej „stolicy kalifatu”.

TELAWIW OnLine: Były gubernator Florydy „Jeb” Bush (syn i brat…) ogłosił dziś, że rywalizować będzie o kandydaturę Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich. To jeden z najpoważniejszych kandydatów – no i opublikował już w sieci swoje urokliwe skądinąd…logo przedwyborcze JEB! 2016.

TELAWIW OnLine: Sudański prezio-rzeźnik Omar Baszir (ścigany przez ICC za ludobójstwo w Darfurze) – odleciał spokonie z RPA, choć tamtejszy sąd zakazał mu wczoraj najsurowiej opuszczania tej gościnnej ziemi (…).

TELAWIW OnLine: W UK huczne obchody 800-lecia MAGNA CARTA – wydanej przez króla Jana bez Ziemi – uważanej za podstawę systemów demokratycznych i pierwszą kodyfikację praw człowieka w czasach nowożytnych (niech im będzie, tym Brytolom, cholera…).

TELAWIW OnLine: Stewardesy izraelskich linii EL-AL na swoich profilach FB zawiesiły w nocy logotyp z butem, w którym zamiast wysokiego obcasa widnieje stojący dębem samolot…Ich wkurzenie wynika z faktu, że kazali im znowu w czasie boardingu nosić glany na wysokm obcasie…Potem na wysokości przelotowej mogą wzuwać pantofelki na płaskim.

TELAWIW OnLine: Netanjahu rozmawiał w Jerozolimie z prezydentem Cypru Nicosem Anastasiadesem – głównie o podmorskim gazie, na który ostrzy też sobie kły Erdogan (mocno stępione po ostatnich wyborach).

TELAWIW OnLine: W Antwerpii wyznaczono próbnie na chodnikach osobne pasy dla esemesujących przechodniów, żeby nie wpadali na siebie i nie rozwalali telefonów… Autorem pomysłu jest kanał National Geographic który zaproponował go Waszyngtonowi, ale zaczęli testować Belgowie.

TELAWIW OnLine: Okazuje się, że Waterloo (18 czerwca 200-lecie bitwy) nadal uwiera Francuzów… Wściekają się na Belgów, że wypuścili monety wartości 2,5-euro upamiętniające klęskę Napoleona. Paryżowi udało się przedtem zablokować belgijski projekt monety o nominale 2 euro, która byłaby w obiegu w całej Unii – Bruksela wygrzebała więc lukę w przepisach i strzeliła sobie pieniążek 2,5-euraskowy na użytek wyłącznie wewnętrzny.

Zobaczy się w PRANIU.

TELAWIW OnLine: Pozytywne i fajne podsumowanie wizyty min. Schetyny w Izraelu – na wspólnej z premierem Netanjahu konfie prasowej w Jerozolimie. Będą rozwijane stosunki ekonomiczne, głównie w dziedzinie hi-techu i cyberbezpieczeństwa – zapowiedzieli obaj. Netanjahu skorzystał z okazji, żeby skrytykować skrajnie proarabską postawę ONZ w konflikcie bliskowschodnim. Szef MSZ w Warszawie podkreślił, że zarówno w Europie, jak na BW najważniejsze są obecnie kwestie bezpieczeństwa (to chyba zwiastun współpracy w tym względzie). „Polska i Izrael wiedzą, czym jest walka o niepodległość; będziemy zawsze wspierali Izrael i bronili jego interesów w UE” – zakończył min. Schetyna. Serdeczny UŚCISK DŁONI, a my polukamy sobie, jak to będzie wyglądać w praniu, m.in. w bieżączce o Izraelu w oficjalnych mediach IAR i PAP :).Reklama

Reklama

Treści chronione