TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Maj 20, 2015 | 11:19

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 20/05/15

TELAWIW OnLine: Nie jest źle… Kongres USA ma zatwierdzić za chwilę planowaną przez Pentagon sprzedaż Izraelowi broni wartości prawie 2 mld dolców – m.in. 3000 rakiet przeciwpancernych Hellfire odpalanych z helikopterów i 750 bomb zdolnych do niszczenia celów podziemnych. Takie bombki mogą przydać się nie tylko na Persów.

TELAWIW OnLine: Kolejny zamach terrorystyczny w Jerozolimie; Arab chciał zabić dwoje żandarmów (kobietę i mężczyznę) – potrącając ich autem; zdążyli odskoczyć, odnosząc tylko lekkie obrażenia; dzikusa zastrzelono.

TELAWIW OnLine: Według IMF Palestyńczycy dostali z zagranicy dopiero 1/4 przyobiecanej kwoty 3,5 mld $ na odbudowę zniszczeń wojennych Hamastanu po zeszłorocznej operacji antyterrorystycznej Izraela „Cuk Ejtan” Tak więc gorąca uczucia UE, Obamy i szejków naftowych do miłujących pokój dżihadystów Hamasu nie przekładają się jakoś na brzęczącą monetę.

TELAWIW OnLine: Równo 100 lat temu w pierwszym kibucu izraelskim Degania Alef nad jeziorem Kineret urodził się Mosze Dajan – jego rodzice pochodzili z Rosji (a nie z Polski, jak głosiła wieść gminna w prl). Dajan to mega etos IL – utożsamiany z rozgromieniem Arabów wspieranych przez ZSRR w Wojnie Sześciodniowej w 1967. Była to pierwsza sromotna klęska zadana sowieciarzom – jak powszechnie odebrana została w wolnym świecie; pamiętam doskonale, jak komusze gazetki nad Wisłą zwały go „jednookim szakalem pustyni”, a lud warszawski…„żydowskim Kościuszką”.

TELAWIW OnLine: Signora Mogherini przybyła do świętego kraiku z zamiarem forsownia budujących pomysłów „mających doprowadzić do dwupaństwowego rozwiązania”. Jutro Mogherini podskoczy do odległej zaledwie o 8 km Ramallah, gdzie zapewne odetchnie pełną piersią.

TELAWIW OnLine: Władze w Bagdadzie ogłosiły, że artyleria i czołgi otoczyły miasto Ramadi, żeby odbić je z rąk dżihadystów IS. Jednocześnie jednak mnożą się informacje, że dzikusy zdobyli mnóstwo ciężkiego sprzętu prod. USA pozostawionego tam (podobnie w 2014 w Mosulu) przez uciekających panicznie, wyszkolonych przez Amerykanów bojowników Bagdadu.

TELAWIW OnLine: Izrael najpierw rano zakazał Arabom z Judei/Samarii pracującym w IL jeżdżenia tymi samymi autobusami, co osadnicy, ale obsobaczany przez lewactwo światowe o segregację – pośpiesznie się z tego wycofał…

TELAWIW OnLine (flesze): W Kanadzie zatrzymano 10 małolatów chcących wstąpić do IS w Syriaku; speaker Bundestagu Lammer zbojkotuje czerwcową wizytę egipskiego Sisi w Berlinie (z powodu łamania praw człowieka); główny mułła Chamenei określił żądania P5+1 ws. „A” jako „bezsensowne” i obnażył kły na wypadek zablokowania konwoju prującego do Jemenu.

TELAWIW OnLine: Jak to się dzieje, do k*rwy nędzy, że różne media w tzw. wolnym świecie, także w PL, trąbiły od rana o „izraelskim apartheidzie” – w związku z tymi niedoszłymi autobusami dla Arabów – a nikt nie pisnął słówkiem nawet, że arabski skurwiel chciał rano rozjechać samochodem dwoje młodych Izraelczyków w Jerozolimie?

TELAWIW OnLine: Francuzi zapowiedzieli oficjalnie na 2 czerwca w Paryżu międzynarodową konfę ws. Iraku i Syrii (z udziałem Kerry’ego). Podobne obrady odbyły się tam już we wrześniu 2014 z udziałem 30 krajów, żeby wypracować strategię walki z IS. W sumie z 60 państw zgłosiło się do utworzonej pod berłem USA koalicji anty-IS, a 12 uczestniczy w nalotach określanych jako niezwykle skuteczne. Tymczasem dzikusy zajęli w iraku miasto Ramadi, a w Syrii prawie całe miasto Tadmur (Palmyra) – starożytne świątynie, kolumnady etc. lada moment pójdą pod kilof…

TELAWIW OnLine: Francja dołączyła nagle do grupy kilku państw UE, które nie chcą, aby Bruksela wyznaczała im arbitralnie kwoty imigracyjne.

TELAWIW OnLine: Persom po południu zmiękła rura – zgodzili się, by ONZ zbadała w Dżibuti, co właściwie statek ich bandery wiezie do Jemenu.

TELAWIW OnLine: Rosyjski zamordyzm święci triumfy… Duma zatwierdziła w III czytaniu projekt ustawy umożliwiającej uznawanie organizacji pozarządowych (NGO) i podmiotów gospodarczych…za „niepożądane”.Reklama

Reklama

Treści chronione