TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Czerwiec 22, 2015 | 11:21

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 22/06/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Kolejna zadyma etiopska w centrum TLV rozpędzona przez policję; Druzowie w Madż Dalszams na Golanie napadli na karetkę Cahalu wiozącą 2 rannych Syryjczyków do szpitala w Cfacie – drugi taki lincz ostatnio – jeden z rannych zmarł.

TELAWIW OnLine: Izraelczycy oceniają, że Rosja i Iran w dalszym ciągu będa wspierały syryjskiego Asada, pomimo jego klęsk frontowych.

TELAWIW OnLine: UE przedłużyła do końca stycznia sankcje wobec Rosji i postanowiła blokować siłą przemyt migrantów z Libii o Europy.

TELAWIW OnLine: Izrael i Turcja dogadały się wstępnie na tajnym spotkaniu w Rzymie co do wznowienia oficjalnych rokowań normalizacyjnych.

TELAWIW OnLine: Władze w Nikozji zapowiedziały, że żadna nowa „flotylla” płynąca do Gazy nie będzie mogła zakotwiczyć na Cyprze (greckim)…

TELAWIW OnLne: Brytyjski szef MSZ Philip Hammond (w Luksemburgu) wezwał Teheran do wykazania większej elastyczności w rokowaniach atomowych. Parlament irański (Medżlis) wykluczył przedwczoraj możliwość nadzorowania przez MAEA ośrodków nuklearnych w tym sporawym kraju…W Luksemburgu przebywa też bezkołnierzykowy perski szef dyplomacji Zarif, spotykając się ze swoimi zachodnimi partnerami.

TELAWIW OnLine: Michael Oren, b. ambasador IL w Waszyngtonie, przewiduje, że USA mogą nie zawetować w Radzie Bezpieczeństwa rezolucji o utworzeniu państwa palestyńskiego.

Dodam, że Obama może się przeliczyć, jeśli naprawdę chce uciec się do takiego szantażu, zeby zmusić Netanjahu do złagodzenia sprzeciwu wobec układu atomowego z Persami.

Emisariuszem w tej sprawie Obamy był przypuszczalnie wczoraj w Jerozolimie francuski Fabius, po spotkaniu z którym Netanjahu znow ostro skrytykował planowany układzik ws. A.

TELAWIW OnLine: W ataku Talibów na parlament w Kabulu – 7 zabitych napastnikow i 31 rannych, w tym kobiety i dzieci. Przebieg wydarzeń… leciał na żywca w tv – nie wiem, czy polskie telewizornie info pokażą ten horror, ale mogłaby być niezła lekcja poglądowa dla naiwniaków chcących dogadywać się ze szmatogłowcami od Koranu (zwłaszcza w Ramadan).

TELAWIW OnLine: Szef Pentagonu Ash Carter oznajmił przed szczytem NATO, że pakt powinien prowadzić wobec Rosji politykę „ostrą, ale zbalansowaną” – czyli można z nią współpracować w zwalczaniu terroru i zapobieganiu zbrojeniom atomowym. Wg Cartera Rosja może jeszcze wrócić na „właściwy kurs”, ale już bez Putina… No, to DWIE dekadki jak w banku.

TELAWIW OnLine: UNHRC (Rada Praw Czowieka ONZ) opublikowała raporcik nt. operacji Cahalu CUK EJTAN przeciw dżihadowskiemu Hamastanowi latem 2014. Jedyną nowośca jest to, że zamiast jak dawniej potępiać wyłącznie Izraelczyków za nadużywanie siły – tym razem piętnuje… po równo obie strony za terroryzm. Tak naprawdę nie ma sensu zajmować się tymi pierdołami mającymi jedynie na celu – jak oznajmiła trafnie złotousta wiceszefowa izraelskiego MSZ Cypi Hotobeli – delegitymizację IL.

TELAWIW OnLine: W Maiduguri (płn. Nigeria) 20 zabitych, 55 rannych – terrorystka-samobójczyni z Bok Haram wysadziła się na rynku rybnym.

TELAWIW OnLine: Filharmonia Berlińska wybrała sobie na głównego dyrygenta 43-letniego Kiryla Petrenkę (mało, że Rosjanin to jeszcze Żyd). A mówiąc poważnie…- maestro zna się na muzyce; mając 11 lat, w charakterze wunderkinda, debiutował jako pianista z orkiestrą symfoniczną w Omsku.Reklama

Reklama

Treści chronione