TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | Wrzesień 25, 2015 | 12:46

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Ponad 700 pielgrzymów (Hadżdż) stratowanych na śmierć i 800 rannych (wielu w stanie ciężkim)) w dolinie Mina pod Mekką, gdzie składane były ofiary w dniu święta Id al-Adha.

TELAWIW OnLine: Rosjanie zapowiadają z fanfarami jakieś „manewry morskie” (3 jednostki wojenne – „gry symultaniczne”…) w najbliższych tygodniach we wschodniej części basenu Méditerranée, a tak dokładniej, to chyba gdzieś niedaleko IL.

TELAWIW OnLine (flesze): Merkel opowiedziała się w Brukseli za udziałem Asada i Iranu w ew. rokowaniach pokojowych; w czwartek z 1500 migrantów dotarło na grecką wyspę Lesbos; Saudowie twierdzą, że pielgrzymi sami sobie są winni (wśród zabitych 123 Persów); papież Franciszek wygłosił przemówienie w Kongresie USA, wyrażając ubolewanie z powodu tragedii pod Mekką.

TELAWIW OnLine: W Jemenie/Sana co najmniej 25 zabitych i wielu rannych w szyickim meczecie podczas modłów z okazji startującego właśnie islamskiego święta Id al-Adha (święto ofiar) – wysadziło się 2 samobójców. Sana kontrolowana jest przez gierylasów szyickich Huti (przydupasy Iranu) – sprawcami podwójnego zamachu byli sunnici z IS.

TELAWIW OnLine: Równo 75 lat temu (24 września) szkopy odpaliły w Berlinie najbardziej żydożerczą agitkę filmową „Jud Süss” sprokurowaną pod okiem Goebbelsa; 16 dni wcześniej łajno dostało „Złotego Lwa” na festiwalu filmowym w Wenecji.

TELAWIW OnLine: Dżihadowskie hordy w Hamastanie wezwały do kolejnej intifady Arabów w Jerozolimie wsch. i Judei/Samarii, ale same siedzą cicho… po ostatnim łomocie, jaki Izraelczycy spuścili im latem 2014 (CUK EJTAN).

TELAWIW OnLine: Nowiutka Miss Italii, Alice Sabatini (twarz nie tylko plakatowo piękna, ale i rozumna) – w odpowiedzi na rutynowe pytanko, w jakich czasach i gdzie chciałaby żyć – palnęła „Rzym 1942”. Teraz tłumaczy się gęsto, że riposta była ironiczna, ale nie wszystkim to trafia do przekonania :).

TELAWIW OnLine: Rosjanie znowu ekshumowali szczątki carskiej rodziny zamordowanej przez bolszewików w 1918. Chcą testami DNA sprawdzić ich autentyczność, żeby w zbliżające się 100-lecie mordu urządzić uroczysty pochówek wszystkim siedmiu członkom familii Romanowów.

TELAWIW OnLine: NASA wnioskuje po przebadaniu danych z satelity LRO, że Księżyc kurczy się pod wpływem przyciągania ziemskiego.

@

TELAWIW OnLine: Putin przed poniedziałkowym spotkaniem z Obamą w siedzibie ONZ (potwierdzonym wczoraj wieczorem przez USA) – zaapelował do Amerykanów (w rozmowie z CBS News), żeby nie nazywali go „carem”… W ramach ocieplania wizerunku zaproponował też spotkanko brytyjskiemu Eltonowi Johnowi (jako sztandarowemu przedstawicielowi LGBT). Ostatnio jakiś rosyjski showman, udając Putina zadzwonił do Johna, który dał się wrobić, więc „panicho na Kremlu” chce teraz pokazać ludzką twarz…Reklama

Reklama

Treści chronione