TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 27, 2015 | 11:56

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – wcześniejsze.

TELAWIW OnLine: Pentagon potwierdził, że wyszkoleni przez US. Army „umiarkowani powstańcy” syryjscy przekazali broń dżihadystom Nusry/Kaidy.

TELAWIW OnLine: Francuzi ostrzegają, że Rosja igra z ogniem, szykując sobie w dawnej Syrii „drugi Afganistan” – napisała wydawana w UK panarabska gazeta Asharq al-Awsat. Min. obrony Francji i Anglii – Le Drian i M.Fallon wyrazili pod koniec tygodnia „głęboką konsternację” w związku z rosnącym zaangażowaniem militarnym Moskwy na arenie syryjskiej.

TELAWIW OnLine: Iran twierdzi, że pod Mekką zginęło 3 x więcej pielgrzymów niż podali Saudowie w swoim sobotnim raporcie (869 zabitych i prawie 1000 rannych). Wg Rijadu katastrofę spowodowali pątnicy irańscy, którzy ruszyli hurmem pod prąd, zderzając się z na wąskim moście z tłumami prącymi z przeciwnej strony.

TELAWIW OnLine: Austriacy zakwaterują 50 migrantów w „domu Fritzla” w miejscowości Amstetten, którego od 2008 nikt nie chce kupić…Ten ohydny dewiant więził tam przez 24 lata własną córkę, z którą miał 7 dzieci.

TELAWIW OnLine: Izraelczycy kupili od maja ropę od Kurdystanu (płn. Irak) za 1 mld $ – wspierając w ten sposób jego walkę z dzikusami IS.

TELAWIW OnLine: Szef MAEA Yukiya Amano wyraził przekonanie, że dostarczone przez Persów próbki gleby z ośrodka „A” Parchin – są autentyczne :)… Wg czynników wywiadowczych – „Persy” testowały tam elementy broni jądrowej, naruszając postanowienia NPT, co podważa też wiarygodność ich obiecanek w ramach układu jądrowego zawartego 15 lipca z P5+1.

TELAWIW OnLine: USA i Australia wezwały swych obywateli, aby nie odwiedzali chwilowo głównej ulicy handlowej w malezyjskiej stolicy Kuala Lumpur – w związku z groźbą zamachów terrorystycznych. W ciągu 2 lat w Malezji zatrzymano z setkę islamistów podejrzanych o przynależność do IS.

TELAWIW OnLine: Republikański senator Ted Cruz uważa, że należy „zabić ajatollaha”, jeśli ten nie zrezygnuje z aspiracji atomowych. Ubiegający się o kandydaturę swojej partii w wyborach prezydenckich Cruz złożył tę wypowiedź podczas masówki chrześcijańskiej po tym, jak przebywający w USA papież Franciszek wyraził poparcie dla układu „A” z mułłami.

TELAWIW OnLine: Skradziony z magazynów w 2001 obraz Picassa „La Coiffeuse” (garderobiana) wrócił z hukiem do paryskiego Centrum Pompidou. Znaleziono go w paczce z „prezentem bożonarodzeniowym za 37$” wysłanej w grudniu 2014 z Belgii do USA. Jego wartość – 15 mln baksów.

TELAWIW OnLine: „Wzloty i upadki erdoganowskiej Turcji, która zaczyna pogrążać się w wojnie domowej” – podsumowuje od razu w leadzie większego materiału (celnie) Der Spiegel.Reklama

Reklama

Treści chronione